Vítejte v ROZCHOV s.r.o.

Značky

Avicentra

Benessere

Brit

Brit Care

Brit Premium

Calibra

Dog Performance

Chejn

Fitmin

Hračkomls

Kis Kis

Lets Bite

Magnum

Mira mar

Mediterranean natural   

Mlsoun

Ostatní

Perrito

Plaisir

Profine

Pronature

Renske

Simpaty

Wallitzer

Wanpy

Woolf

Wallitzer - výhradní dovoz

Představujeme firmu Wallitzer.

Wallitzer Tiernahrungs GmbH je malý výrobce se sídlem v blízkosti Rheinbergu, na okraji Mecklenburg Lake District. Jejich cílem je nekompromisně vždy vyrábět nejlepší jídlo pro vašeho domácího mazlíčka. 

Při výrobě jejich produktů se nepoužívají žádná pojiva, žádné emulgáty, ani aditiva.

Specifické zpracování , které přirozenou cestou umožňuje zachovat suroviny pospolu. 

Wallitzer používá speciální obaly, ve kterých před otevřením nevysychá obsah salámů.

Jak surovinou, tak jejich kvalitou a hodnotou, je výrobce Wallitzer přesvědčen o tom, najít svou cestu do jejich receptů. To tvoří základ pro dlouhý a intenzivní život vašeho psa. 

Wallitzer Hundefibel      =    aneb Wallitzerský atlas o psech                                              

Milí přátelé pejsků,

Naším cílem je vyrobit ten nejlepší výrobek pro vaše mazlíčka.

Cesta je cíl!

Základem pro dlouhý a zdravý život vašeho zvířete je výživa. Proto jsme nekompromisně a výhradně zvolili suroviny, o jejichž kvalitě a účinnosti jsme přesvědčeni. V našem atlase o psech jsme pro vás sestavili všechny důležité informace o námi užívaných ingrediencích, jejich původu a zpracování. 

Možná je vám známo….  

Psi (canidae) jsou příslušníci čeledi psovité a Carnivozen, jinak také masožravci. Bohužel právě toto definování vedlo v minulosti spíše k nejasnostem než k upřesnění skutečnosti. Pes je totiž zcela jasně žravec své kořisti. Živí se však nejenom masem své trofeje, nýbrž i jejími kostmi, obsahem žaludku a částečně srsti. Malou oběť, jako je např. myš, stráví pes kompletně celou.

Již kvůli svému tvaru chrupu nemůže být pes býložravcem. Dále mu to znemožňuje snížená produkce slin a tím daná svízelnost dostatečně zpracovat potravu. Pes má jiné zažívání než například člověk, navíc jeho sliny neobsahují potřebné množství enzymů nutných ke trávení. Další vlastnost, kterou se pes odlišuje od býložravců je fakt, že má zřetelně kratší střevo, čímž je dána kratší doba trávení. Oproti přežvýkavcům, kteří mají více žaludků, má pes jen jeden, hoříme o tzv. jednokomorovém zažívacím orgánu.

Jakmile se ocitnou živočišné bílkoviny v žaludku, je tento stimulován k produkci silných zažívacích šťáv. Jejich kyselost – neboli pH stupeň těchto šťáv – se sníží, což spolu s potravou přijatých bakterií, napomáhá trávení.

Tak jako i u nás lidí, se zpravidla nedá nutriční porucha rozpoznat okamžitě. V případě, že je pes je krmen po léta nevhodně, mohou se dostavit stejné problémy jako u člověka, např. obezita. Bohužel se potíže, související se špatnou výživou, projevují až za delší dobu. Důsledkem pak bývá špatná srst, průjem. Nejhorší je však skutečnost, že zde jsou napáchány nezvratné škody. Důsledky podmíněné nedostatečným přísunem vitamínů, stopových prvků a minerálů se poznají spíš než jejich nadbytečný příjem, jako je tomu například u nadbytku z přijatých fosfátů.

Dlouhý život 

Abychom psovi umožnili dlouhý, a především zdravý život, měli bychom se pokusit pejska „lidsky“ vyživovat. Teoreticky to znamená, rozpoznat jeho fyziologické potřeby a tomu pak v patřičné formě dodat správné množství bílkovin, tuků, vlákniny, vitamínů a stopových prvků krmivu.

Názory na dobu, před kolika lety pes, respektive jeho předci, tedy vlk nebo divoký pes, zdomácněl, se velmi liší. Udává se doba v rozmezí od 10 000-i až 100 000-i lety. Pravda se nachází někde mezi. Zcela nepopiratelné je, že právě člověk v posledních stoletích ty dnešní rasy díky selektivnímu chovu a výběru silně ovlivnil, než tomu bylo v tisíci letech předtím….Všichni mluví o vlku jako o předku dnešní psí rasy, skutečnost však je, že až na několik druhů ras se předek vlk v současných rasách rozpoznat nedá. Bud‘ je o mnoho větší a těžší, nebo má jen zlomek jeho výšky a váhy. Je zapotřebí mnoha fantasie k tomu, abychom v bernardýnovi, novozélandském psu nebo c čivavě, naháči, chocholoušovi, či basetovi si představili vlka jako předka. 

Dříve a dnes 

Jako jiný aspekt původní formy výživa, který nám připadá skoro důležitější, je skutečnost, že životnost vlka, i přes předpokládanou přírodní stravu, byla zřetelně kratší, než je životnost psa dnešního. Krmit dnešního psa tak, jak se živil jeho předek, by bylo zcela nesmyslné, stejně asi tak jako by se dnešní majitelé rozhodli psa krmit na bezmasé bázi jen proto, že jsou vegetariáni.

100 %-ní správná výživa by tedy znamenala, že pes znovu loví ve smečce a pak ještě svou oběť po skolení svým chrupem rozporcuje. Byl by váš pes schopen sám lovit a případně že ano, mohli byste mu umožnit takový způsob stravování? Zcela určitě ne, proto jsme se pokusili v našem výrobku tu mezeru mezi dříve a dnes vyplnit. Na následujících stránkách jsme pro vás nastínili všechny důležité složky našeho produktu a detailně uvedli důležité informace o výrobku a jeho složení. 

Příliš mnoho nebo příliš málo?

Příliš mnoho nebo příliš málo bílkovin v krmivu?

 Procenta na obalu výrobku dokumentují celkové množství bílkovin obsažených v krmivu, a to jak živočišného, tak i rostlinného původu.

V zásadě může váš pes bílkoviny rostlinného původu zpracovávat hůře než ty živočišného původu. Ale i tak jsou u bílkovin živočišného původu zásadní rozdíly ve stravitelnosti. Proto může váš pes například bílkoviny z drůbežího peří nebo z moučky z kopyt a paznehtů výrazně hůř zpracovávat než ty z čisté drůbeží masové mouky.

Naproti tomu se najdou i rozdíly v živočišném původu. Tak třeba lépe se metabolizuje rybí ne drůbeží druh bílkovin. V praxi to znamená, že váš pes podle okolností může přijmout z jednoho produktu pouze 20 % bílkovin, podle mocenství suroviny a vytěžit tolik množství energie jako z produktu, který obsahuje např. 30 % bílkovin. Tento procentuální údaj na obalu výrobku tak sám o sobě znamená, že se málo hodí jako údaj o tom, kolik energie se dá opravdu z výrobku de facto vyzískat.

Umělé nebo syntetické vitamíny, minerály, stopové prvky? 

Většinu z těchto látek si organismus vašeho psa nedokáže sám vytvořit nebo uložit do zásoby. Proto mu je musíte vy pravidelně a nejlépe ve správném poměru, denně spolu s krmivem dodávat.

Není-li tomu tak, nastane podvýživa, způsobená nedostatkem živin. Samozřejmě je naším cílem, z větší části potřebu pokrýt z přírodních zdrojů. Toto se daří za pomoci nejlepších surovin jen podmínečně. Zde je důležité, aby vašemu zvířeti, ty dodávané látky dostatečně pokryly denní potřebu.

Vylisované za studena, extrudované (vytlačované) pečené nebo jemně vařené? 

Jedno, jestli vypuzovaný tlakem, pečený nebo jemně vařený, v každém případě bylo krmivo nebo jeho složky určitou dobu tepelně opracováno, neboť‘ je v zájmu vašeho zvířete, aby se tak vyloučily patogeny, salmonela, bakterie a tak dále.

Složení 

Čerstvé maso a vnitřnosti 

Tento výrobek obsahuje převážně: mnoho králičího masa, ca 80 %, jako přírodního dodavatele všech důležitých aminokyselin, čerstvé vnitřnosti (králičí játra, králičí srdce, králičí plíce ca 20 %) jako přírodního zdroje vitamínu A, malé množství chrupavek a kostí ca 1-2 %, jako přírodního dodavatele vápníku.Tyto procentuální údaje se vztahují na maso a vnitřnosti.

Čerstvé brambory 

Čerstvé, neloupané brambory jako přírodní dodavatel balastních látek a škrobu obsahují málo, ale za to velmi kvalitní bílkoviny. Brambory jsou mimo jiné zdroj vitamínů C, B1, B6 a také minerální látky draslíku.

Čerstvá jablka  

V tomto produktu jsou neloupaná jablka, pouze zbavená jadřince. My zužitkováváme v produktu jablka, protože ta obsahují důležité vitamíny B-komplex, stejně jako draslík. Přírodní cukr obsažený v jablcích je cukr jednoduchý a tím velmi rychlý dodavatel energie. K tomu všemu obsahují jablka důležitou látku pektin, která jako balastní látka ve střevech usnadňuje odvádění jedovatých látek z těla. Ve střevech napomáhá peristaltice neboli správnému pohybu střev. Celkově jablka umožňují předcházet cévním onemocněním.V jablcích obsažený vápník a fosfor jsou taktéž důležité pro zdravý chrup zvířete.  

Rýže – zastoupena jen v druhu králík + rýže 

My užíváme převážně neloupanou hnědou rýži, která je mimo jiné bohatá na vitamíny, minerály, stopové prvky. Rýže dodává tělu nezbytnou, dobře stravitelnou bílkovinu. Její zdravé živiny, jsou ukryty v tzv. stříbrném pouzdru, které rýžové zrnko obsahuje. Hovoříme zde o vrstvě, ve které se ukrývá neskutečné množství vitamínů, stopových prvků, než je tomu u jiné rýže. Díky této slupce je rýže mnohem víc výživnější a zdravější než ostatní rýže, dokonce je i chuťově výraznější. Tato zázračná pouzdra umožňují díky vysokému podílu vlákniny snadnější a pravidelnou střevní činnost. 

Mrkev    

Čerstvá mrkev obsahuje beta-karoten, jednu z tzv. bioaktivních látek. Tato látka ochraňuje od škodlivých volných radikálů, které mohou genovou strukturu zničit a tím napomoci vzniku rakoviny. Také oči profitují z této oranžově zabarvené zázračné látky. Tělo ji přeměňuje ve vitamín A, což je pro oči velmi důležité. Nedostatek může vést ke špatnému zraku za zhoršených světelných podmínek. 

Čekankové vlákno 

Hořká látka Intibin obsažená v čekance napomáhá k látkové výměně neboli metabolismu, a tím regulaci trávení tuků. Bohaté zastoupení kyseliny pantenové a draslíku čistí střeva a podporuje detoxikaci. 

Lososový olej 

Slouží jako důležitý zdroj esenciálních mastných (nenasycených) kyselin Omega 3 a Omega 6. Tyto jsou nezbytné pro zdraví organismu, ale organismus sám si je nedokáže vytvořit. Proto je nutné, dodávat je spolu se stravou.Zdraví podporující účinek Omega 3 závisí na dvou mastných kyselinách EPA a DHA. Tyto jsou obsaženy výhradně v rybách a žádné nám známé přírodní produkty je neobsahují.Omega 6 působí pozitivně na problémy se srstí, s kůží (jako je např. alergie, suchá pokožka, vypadávání chlupů, svědění pokožky nebo matná srst).

Vitamíny, minerály, stopové prvky, bylinky, droždí 

Jsou životně důležité pro organismus vašeho psa. Působí na zdraví jeho zubů, kostí a správnou funkci nervů. Organismus vašeho psa si nemůže tyto látky zcela vytvořit sám, proto je nutné tyto mu denně, nejlépe s krmivem dodávat.Z tohoto důvodu vsázíme zvlášť na suroviny, které jsou organicky vázány.  

Psí alergie

Alergie neboli přecitlivění – je reakce imunitního (obranného) systému. Ty nejdůležitější symptomy jsou svědění a sekundárně se vyskytující změny kůže. Protože alergie nejsou vyléčitelné, jedná se o celoživotní, chronické onemocnění, které může být dědičné, pro člověka je ale nenakažlivé. Zvláštní případ alergie je alergie potravinová. Přestože výzkumy v USA ukazují, že jen kolem 5-i % všech alergií způsobují krmiva. Nejčastějšími příčinami alergií jsou blechy, roztoči a pyl. Testy z tamponu, živné půdy, chlupů, kožních stěrů přinesou často rychlé a spolehlivé výsledky, bohužel se však nezabrání kontaktu s vyvolávači alergií.  Dobrých výsledků se dosáhne imunoterapií. Příčinu alergie na krmivo je zpravidla velmi obtížné diagnostikovat. Test na protilátky v krvi ukazují bohužel vzácně jednoznačné způsoby léčby. Zřetelně lépe se dosáhne výsledku pomocí tzv. vylučovací neboli eliminovací diety.

Bylo by nám potěšením, pakliže by vám náš psí atlas přispěl k poznání potřeb vašeho pejska. Máte-li otázky, připomínky nebo návrhy ohledně našich výrobků, kontaktujte nás prosím, prostřednictvím naší e-mail adresy:

rozchov@rozchov.cz

Telefon: 602334007

 

 

 

 

 

 

Používá se opensource systém OpenCart
ROZCHOV s.r.o. © 2019