Vítejte v ROZCHOV s.r.o.

velkoobchodchovatelskychpotreb.cz

Vítejte v ROZCHOV s.r.o.

Značky

Avicentra

Benessere

Brit

Brit Care

Brit Premium

Calibra

Dog Performance

Chejn

Fitmin

Hračkomls

Kis Kis

Lets Bite

Magnum

Mira Mar

Mediterranean natural   

Mlsoun

Ostatní

Perrito

Plaisir

Profine

Pronature

Renske

Simpaty

Wallitzer

Wanpy

Woolf

Vítejte v ROZCHOV s.r.o.

VYBRALI JSME PRO VÁS

Šediváčkův long nevynechám ani tentokrát!

Šediváčkův long nevynechám ani tentokrát!

Tak v lednu zase vyrazíme na Šediváčkův long. Vlastně musíme, protože jsem dnes už jediný, kdo se zúčastnil všech dvaadvaceti ročníků, a nerad bych tuto sérii ukončil nebo přerušil. Jsem na to i hrdý.

Sibiřské husky chovám už více než čtvrtstoletí a stejnou dobu je trénuji a závodím s nimi. Když jsem začínal, byl to pro mě a vlastně pro všechny, již se kolem mushingu tenkrát pohybovali, velký koníček. Byli to kamarádi, kteří zakládali mushing u nás a kteří mě po rozmanitých zkouškách přijali mezi sebe. Po ročním povinném čekatelství jsem vstoupil do tenkrát nejprestižnějšího a exkluzivního klubu „Dlouhých chlupatých ocasů“. To oni mě naučili všechno, co k mushingu patří. Nejde jen o správné chování k pejskům, intenzitu a délku tréninků v různých obdobích před závody, ale také o jakost krmiva, čas a optimální dávky krmení. Za ty roky jsem vystřídal velké množství značek, bohužel řada z nich, zprvu kvalitních, po přesunutí výroby do jiné země svoji kvalitu ztratila. Jiné s velkou mediální reklamou byly úplně nepoužitelné. Takto bez preference stálé značky jsme jezdili dlouhá léta.

Založili jsme závod s renomé

S naším klubem jsme založili Šediváčkův long, kdy nás na začátku bylo dvanáct a vše se odehrávalo v kamarádském duchu. Dnes je z Šediváčkova longu obrovský závod, který má pro svou náročnost zvuk i ve skandinávských zemích. Za ty roky jsem mnohokrát tento závod vyhrál, dokonce jsem stál na bedně na mistrovstvích Evropy i na dalším věhlasném závodě Trans-Thuringia na 420 km a také vlastním několik titulů mistra republiky. Mushing se však časem výrazně změnil a z kdysi romantického koníčka se stal sport se všemi svými negativy. Přílišné ambice, ctižádost, tajnosti a separace od ostatních… Ale asi je to přirozený vývoj, společnost je dnes jiná. Co se ovšem změnilo rovněž, je moje věčné střídání značek granulí.

Již několik let, ke své i psí spokojenosti, krmím granulemi značky Benessere. Svoji kvalitu si stále zachovávají, ba si na ní zakládají. Forma 360 má i různé varianty a vždy vybírám granule podle toho, jakou mají moji pejsci momentálně zátěž. Mé výsledky nejsou už vždy medailové, protože nechovám dvacet psů, z kterých bych vybral osm nejlepších do spřežení. Jezdím s tím, co mám, každý pes už má svoje stáří a specifika. Trénuji možná i více než dříve, ale jen tak, aby pro psy byl trénink zábavou a potěšením a ne jen povinností a drilem. Chci s pár kamarády, kteří ještě zbyli, zachovat původní poslání mushingu – romantiku, lásku k přírodě, kamarádství, čestnost a soulad se svými psími přáteli.

Musherství (mašérství), anglicky mushing, je sport, při kterém dva či více psů v postrojích tahají svého psovoda na speciálních saních nebo na řiditelném vozíku. Vyvinul se z běžné praxe, kdy byla psí spřežení využívána k přepravě osob nebo dopravě materiálu. Postavení psů ve spřežení se určuje podle jejich výcviku, stáří a zkušenostech. Vpředu běží vedoucí pes, za ním starší či slabší psi a vzadu mladí, silní a nezkušení jedinci.

„Chci zachovat původní poslání mushingu – kamarádství, čestnost a lásku k přírodě a psům…“

Roman Novotný.

ZDE NAJDETE – http://velkoobchodchovatelskychpotreb.cz/vyhradni-dovoz/pet360/pet-360-pes/forma/

ZDE ZAKOUPÍTE – http://rozchov.cz/index.php?route=product/category&path=163_258_272_260

V této kategorii nejsou žádné produkty.
Používá se opensource systém OpenCart
ROZCHOV s.r.o. © 2019